Krušovice bodují v soutěži Pivo České republiky 2016

Z 20. ročníku degustační soutěže Pivo České republiky, která se konala v Českých Budějovicích, si Krušovice odnášejí hned několik ocenění – mimo jiné první místo mezi světlými výčepními pivy!

Do prestižní soutěže, která se konala od 1. do 3. června, se přihlásilo rovných 65 pivovarů z celé České republiky. Degustátory bylo hodnoceno celkem 399 vzorků piv ve 20 kategoriích. Nejlepší ocenění za naši značku, a to rovnou zlatou příčku, si odnesla krušovická Desítka. Toto pivo sytě zlaté barvy a vyvážené, středně plné, slabě karamelové, lehce diacetylové chuti s jemným chmelovým dozníváním bodovalo v kategorii světlá výčepní piva a prokázalo tak své mimořádné kvality.

V kategorii pšeničných piv obsadily druhé místo Krušovice Pšeničné. Vytříbený chmel ze žatecké oblasti, Žatecký poloraný červeňák, společně s pšeničným sladem v tomto pivu vytváří jemnou, svěží až nakyslou chuť, která je středně plná s nízkou hořkostí, a zároveň obsahuje příjemně vyváženou banánovou a hřebíčkovou příchuť.

Ani kategorie tmavých výčepních piv nezůstala bez úspěchu. Naše Krušovice Černé, chutnající výrazně karamelově až praženě s nízkou, ale drsnější hořkostí způsobenou z velké části speciálními slady, získaly bronzovou příčku.

Soutěž má vysokou úroveň také díky jedinečnému systému anonymních degustací. Na regulérnost dohlíží nezávislá autorizovaná certifikační firma TÜV DÜV Czech s.r.o. Česká republika.

Všechny novinky

*}

Království je jen pro dospělé.
Už ti bylo 18?

ano, bylo ne, nebylo
Litujeme, ale obsah stránek je určen osobám
starším 18 let.
Díky cookies pro vás bude prohlížení stránek příjemnější a jednodušší. Ke zpracování některých z nich potřebujeme váš souhlas, který dáte kliknutím na „Přijmout vše“, nebo můžete upravit své preference kliknutím na „Upravit nastavení“. Více informací o používání souborů cookies a ochraně osobních údajů.