Přidej se k nám

Královský půllitr Rudolf vítězí v soutěži Pivo, Bier & Ale

Měsíčník Pivo, Bier & Ale předával své výroční ceny. Nejpůsobivější originální sklenicí se stal krušovický Rudolf, navržený známým designerem Maximem Velčovským.

Nový krušovický půllitr byl představen veřejnosti v listopadu loňského roku. Jeho autor Maxim Velčovský se nechal inspirovat historickou postavou Rudolfem II., který je spjatý se značkou Krušovice „Mým inspiračním zdrojem byly historické portréty Rudolfa II. Rozho­dl jsem se využít detailů na starých rytinách a posu­nout je v kontextu dneška do no­vodobého tvaru s respektem k historii. Důležitým motivem byla pro mne koruna, jako symbol krušovického piva. Krá­lovskou korunu jsem stylizoval do geometrického ornamentu, který dal vzniknout výslednému tvaru. Džbánek tedy vyrůstá z koruny a fazety vycházejí z jejích vrcholků. Celkový tvar džbánku je založen na deseti fazetách, které lomí pohled skrze sklo na pivo. Džbánek připomíná staré půllitry, ovšem jeho tvarosloví je založeno na hře s lomy a průhle­dy, které vycházejí ze stylizované koruny. Minulost a současnost se prolíná v jeden harmonický tvar,“ komentoval vznik nápadu Maxim Velčovský při představování tohoto unikátního půllitru.

Půllitr Rudolf váží 860 gramů a jedná se o tzv. čtyřprsťák, což jasně vypovídá o tom, jak ho spotřebitelé budou držet. Sklo se vyrábí tzv. lisováním, aby zůstaly zachovány ostré hrany i krušovické logo. Půllitr má navíc podpořit aromatickou hořkost, výrazný říz i hustou pěnu piva značky Krušovice. Na zdraví!

Všechny novinky

*}

Království je jen pro dospělé.
Už ti bylo 18?

ano, bylo ne, nebylo
Litujeme, ale obsah stránek je určen osobám
starším 18 let.
Díky cookies pro vás bude prohlížení stránek příjemnější a jednodušší. Ke zpracování některých z nich potřebujeme váš souhlas, který dáte kliknutím na „Přijmout vše“, nebo můžete upravit své preference kliknutím na „Upravit nastavení“. Více informací o používání souborů cookies a ochraně osobních údajů.