Král má dvanáctku, která vládne soutěži České pivo 2015

Krušovice se skvěle umístily v prestižní degustační soutěži České pivo 2015, jejíž výsledky byly 23.9. vyhlášeny v Praze. Celkem Krušovice získlaly dvě ocenění. Na první příčce se umístilo pivo Krušovice 12 a na dalších stupních vítězů Krušovice 10.

První příčku obsadilo pivo Krušovice 12, které je typické svojí plností, karamelovým dozníváním, sladko hořkou chutí s výraznou ulpívající hořkostí. Dále se velmi dobře umístila Krušovická desítka, na soutěži obsadila 3. místo.

Prestižní degustační soutěž České pivo se konala už po patnácté. Každoročně ji vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven. Letos se soutěžilo celkem v pěti kategoriích. Degustace jsou dvoukolové, což posiluje objektivitu hodnocení. Garantem soutěže je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský. Jednotlivé pivovary do soutěže nezasílají vzorky, protože ty zástupci odborného garanta odebírají přímo ve výrobních závodech. Degustační komise za dohledu notáře posuzuje senzorické vlastnosti piva, v analytických laboratořích se provádějí kontroly původního extraktu kvůli ověření příslušnosti piva k přihlášené kategorii.

Všechny novinky

*}

Království je jen pro dospělé.
Už ti bylo 18?

ano, bylo ne, nebylo
Litujeme, ale obsah stránek je určen osobám
starším 18 let.
Díky cookies pro vás bude prohlížení stránek příjemnější a jednodušší. Ke zpracování některých z nich potřebujeme váš souhlas, který dáte kliknutím na „Přijmout vše“, nebo můžete upravit své preference kliknutím na „Upravit nastavení“. Více informací o používání souborů cookies a ochraně osobních údajů.