Přidej se k nám

Český pivní festival: Značka Krušovice nabídne několik nových speciálů

Opravdové lahůdky pro všechny pivní fajnšmekry si připravila značka Krušovice na Český pivní festival, který se od 7. do 23. května uskuteční v Praze na Letné.

Návštěvníci zde mimo jiné ochutnají celou řadu naprosto unikátních speciálů.

Krušovičtí (a v jednom případě velkobřezenští) sládci jich vyrobili dokonce šest, čímž potvrdili svou roli zakladatele kategorie sezónních speciálů i stávající výsadní postavení mezi velkými pivovary. Dále se představí Krušovice Desítka a Dvanáctka, obě chmelené za studena a připravené výhradně pro tento festival. Hosté festivalu se dozvědí spoustu informací o tom, jak lze snoubit (párovat) chutě jídla a piva, a budou mít možnost některé kombinace na místě vyzkoušet. Párování představí pivní sládci, kteří uspořádají i školu čepování.

S aktuálním trendem, snoubením jednotlivých druhů piva s vybranými pokrmy, přišla značka Krušovice před několika lety jako první. Chtěla tak ukázat, že pivo lze s gastronomickými specialitami dobře kombinovat a hodí se například i k sladkým dezertům. V Krušovicích proto vyškolili několik pivních sommeliérů a v tamním pivovaru pořádají speciální kurzy. Škola čepování a párování piva se uskuteční pod vedením obchodních sládků a sommeliérů společnosti HEINEKEN – Vlastimila Ševčíka, Petra Karlovského a Svatopluka Vrzaly. K degustačnímu tácku s vybranými kanapkami (s lososem, romadúrem, kávovým zrnem v čokoládě a paštikou) se budou servírovat Krušovice Dvanáctka, Krušovice Pšeničné, Krušovice Černé a Mušketýr.

Na Českém pivním festivalu se dále představí pestrá škála piv, kterou krušovičtí sládci uvařili výhradně pro tuto příležitost.
Krušovická Desítka i Dvanáctka sice patří do standardního portfolia pivovaru, nicméně speciálně u příležitosti festivalu bylo použito jejich chmelení za studena, kdy se kromě běžného chmelení další chmel přidává do tanku, v němž pivo dokvašuje při nízké teplotě. Pivo tím získá výraznou chmelovou vůni.
Pivní fajnšmekři se na festivalu dále mohou těšit na několik speciálů.
Krušovice Fifty:Fifty. Pod tímto názvem se skrývá netradiční výsledek kombinace spodního a svrchního kvašení. Toto nefiltrované, pasterizované, speciální pivo odráží charakter obou stylů. Pivo má jantarovou barvu, vyváženou karamelovou chuť a výraznou, ale příjemnou hořkost. Ve vůni se projevuje jemné banánové aroma, typické pro pšeničná piva s karamelovými a chmelovými tóny.
Krušovice Dark Chilli. Temný charakter ležáku Dark Chilli nabízí ve srovnání s jinými druhy tmavých piv zcela jedinečnou chuť. Výrazné aroma praženého sladu, podtóny kávy a čokolády jsou dokonale podrženy divokou hřejivou chutí chilli. Ležák tak v přeneseném slova smyslu pálí i hřeje.
Krušovice KRÁLOVSKÝ ALE. Speciálchmelený poměrně mladými odrůdami amerického chmele Citra & Amarillo ohromí po prvním doušku hravou chutí svěžích tropických tónů (mango, citrus, broskev). Královský ALE je pivo pšeničné, svrchně kvašené, nefiltrované a pasterizované, s mírnou hořkostí a tropickou chutí.
Krušovice SAAZ LATE Ležák. Pivo uvařené pouze z jedné odrůdy pozdního žateckého chmele SAAZ LATE, která je charakteristická jemným chmelovým aroma. Díky technologii studeného chmelení se z chmele přidaného do ležáckých tanků postupně uvolňují chmelové silice, které pivu dodávají výraznější chmelovou vůni. Nepasterizovaný ležák má krásnou zlatavou barvu.
Krušovice Královské Pšeničné. Oproti běžnému pšeničnému pivu vyniká výraznější barvou, hořkostí a plnou chutí s karamelovým nádechem. I toto pivo má díky studenému chmelení poctivou chmelovou vůni. V aroma nechybí ani typické tóny po banánech a hřebíčku. Krušovice Královské Pšeničné je speciální nefiltrované, svrchně kvašené pivo s vyšší hořkostí.
Kromě krušovických piv se bude na festivalu nabízet jeden speciál z tradičního pivovaru ve Velkém Březně, který stejně jako Královský pivovar Krušovice patří pod společnost HEINEKEN. Březňák – Originální Märzen je speciální polotmavé pivo vyšší stupňovitosti (obsah alkoholu 5,5 % v obj.), které konzumentům nabízí příjemnou intenzivní hořkost s jemnými karamelovými tóny.

Všechny novinky

*}

Království je jen pro dospělé.
Už ti bylo 18?

ano, bylo ne, nebylo
Litujeme, ale obsah stránek je určen osobám
starším 18 let.
Díky cookies pro vás bude prohlížení stránek příjemnější a jednodušší. Ke zpracování některých z nich potřebujeme váš souhlas, který dáte kliknutím na „Přijmout vše“, nebo můžete upravit své preference kliknutím na „Upravit nastavení“. Více informací o používání souborů cookies a ochraně osobních údajů.